Bir konuda açık olalım. Durum ne olursa olsun, hurda altın her zaman değerli öde. Güzel bir takı, altın değerli kılan içerdiği ama gerçeği gibi orijinal değerini korumak değil.

Karat

Altından yapılmış nesneleri “Karat” işaretler tarafından belirtilen bu saflık çeşitli gelir. Saf, ya da 24K altın yapamazlar olarak %100 altın olarak bulunur. 18 AYAR altın %58 biraz fazla iken 18 ayar altın %75 saf. Bu sistem tüm yol aşağı %0 çalışsa da, Amerika Birleşik Devletleri hukuk herhangi bir öğe ise %41 10K veya daha az altın ise “altın” damgalı izin vermiyor.

Tartı

Bir maddenin tartım ve işaretleme tarafından belirtilen altın oranı ile çarparak gerçek altın ne kadar size söyleyecektir. Nasıl satıcı hurda altın için ne kadar ödeme yapacağını belirleyecek, çünkü bu aslında önemli. Aslında takı eritip, diğer metaller altın ayrı ve satmak satıcı niyettir. Ayrıca, genel olarak, diğer metaller kadar genellikle değmez bilmeli ve onlar için ödeme yapılmayacak.

Ödeme

Bir kez tartım ve hesaplama yapılır, krupiye sahip olduğunuz altın miktarı ve altın mevcut fiyat dayalı bir fiyat teklif edecek. Bu fiyat dünya pazarında değişir, günden güne değişir. Eğer kabul ederseniz, nakit spot çekle veya ödeme yapar. Her durumda, her zaman hurda altın her zaman değerli bir şey olduğunu unutmamak gerekir.